ibo

Sevgi Sohbet

2004 Yılından beri hizmet veren kaliteli sohbet odaları ile kullanıcılarına hizmet veren sohbet sitesidir.

duyuru

Duyurular

Yenilenen Web, sitemize istediğiniz yerden hızlı bir şekilde ister mobil ister netten erişebilirsiniz.

sevgi

Sohbet

Sohbet odalarımız üzerinden yeni insanlarla tanışabilir, onlarla chat yapabilir, Radyo dinleyebilirsiniz.

mail

Destek

Her konudaki istek ve şikayetlerinizi admin@sevgisohbet.com adresinden bize gönderebilirsiniz.

SEVGİ SOHBET CHAT ODALARI

Ücretsiz chat odaları kadın ve erkek fark etmeden kullanıcıların severek eğlenceli vakit geçirdiği platformlardır.

Ücretsiz Chat Odaları Nedir?

İnternet üzerinden sanal ortamda sohbet etme siteleri olan sohbet siteleri ve chat siteleri sanal dünyanın sosyalleşme yoludur. Yazılı olarak mesajlaşma ve görüntülü konuşma olarak sohbet etme seçenekleri olan ücretsiz chat odaları kadın ve erkek fark etmeden kullanıcıların severek eğlenceli vakit geçirdiği platformlardır. Chat sitelerine girerek önceden sohbet ettiği kişilerle sohbet edilebileceği gibi yeni arkadaşlıklar da kurulup sohbet edilebilmektedir. Chat odalarında bu sanal dünyada ilk defa tanıdığı kişilerle sohbet edildiği düşünülse de gerçek hayatta arkadaş olan kişiler chat odalarında da görüşebilirler. Farklı yerlerde bulunan arkadaşlar telefon ile görüşüp iletişim kurmak yerine chat odalarında görüşebilirler. Chat siteleri ve sohbet siteleri sadece yeni arkadaşlıkların kurulacağı yer değil olan arkadaşlıkların da sohbet edileceği bir yerdir. Chat odalarının kullanılan bir özelliği de farklı ülkelerde farklı şehirlerde bulunan arkadaşlar ve aile bireylerinin chat odaları üzerinden görüşmelerini yapmalarıdır. İnternet tabanlı iletişim şekli olan chat siteleri ile yapılan görüşmeler sadece internet ücretini kapsamakta ve normal telefon görüşme ücretinden daha ucuza bir görüşme sağlanabilmektedir. Sohbet sitelerinin kullandığı internet çok düşüktür bu sebeple sohbet sitelerine ücretsiz demek yanlış olmaz. Sohbet sitelerinin arkadaşlar ve aile bireyleri ile yapılan telefon görüşmelerinin yerini almasının bir sebebi de ücretsiz olma özelliğidir.

Ücretsiz Chat Odalarında Sohbetin Avantajları

Evden ya da işyerinden sohbet etme avantajı sağlayan ücretsiz chat odaları arkadaş bulmanın günümüzde en sık kullanılan yoludur. Sanal dünyadaki arkadaşlık ile aynı zevkleri paylaşan aynı ortak özellikleri olan kişilerin bir araya gelmesi daha kolaydır. İnternetin sınırsız dünyası ile biraraya gelen ve arkadaş olan kişiler sohbet odalarında yaptıkları sohbet ile hem güzel vakit geçirmekte hem de ihtiyaçları olan bir çok konuda yardım/paylaşım yapabilmektedir. İnternetin sınırsız dünyası ile coğrafi sınır olmadan her ülkeden her kültürden farklı coğrafyalardan arkadaşlar edinilmektedir. Chat siteleri ve sohbet odalarında yüzünü bile görmedikleri arkadaşlarına dertlerini ve problemlerini anlatmak çoğu kişiyi rahatlatmaktadır. Sorunlarına ve dertlerine çözüm bulamasalar da konuşmak rahatlatmaktadır. Chat odalarındaki sohbette görüntülü konuşma seçeneği olsa da kişinin isteğine bağlı olarak görüntülü konuşma da yapılabilir. Chat odalarındaki sohbette coğrafi sınır olmadığı için fiziki şartlardan dolayı chat siteleri haricinde birbirleri ile arkadaş olma ve karşılaşma ihtimalleri çok az olan kişiler sohbet sitesinde bir araya gelebilirler. Sohbet sitelerinin sohbet ve arkadaşlık dışında bilgi alışverişinde bulunulacak ve yardım ve paylaşım yapılabilecek özelliği de vardır. Bir konu hakkında araştırma yapan ve sohbet odalarında arkadaşı olan kişi buradaki arkadaşlarından bu konu ile ilgili bilgi alabilir onlardan yardım isteyebilir. Yabancı dil öğrenen ve konuşma pratiği yapan kişiler chat sitelerini konuşma pratiği için de kullanmaktadırlar. Chat sitelerinde öğrendiği yabancı dil anadili olan arkadaşları ile sohbet ederek yabancı dil konuşma pratiği yapılabilmektedir. Sohbet sitesinde tanışan ve arkadaş olan kişiler daha sonra yüz yüze de görüşmektedirler. Sanal sohbetin ileri aşamalarında birbirleri ile eğlenceli vakit geçiren sanal dünya arkadaşları fiziki olarak da görüşüp arkadaşlıklarını bir adım ileriye taşımaktadırlar.

Ücretsiz Chat Odalarına Giriş Nasıl Yapılmaktadır?

Chat sitelerine ve sohbet sitelerine giriş yapıp yeni arkadaşlar ile sohbet edebilmek için internet bağlantısı olan cep telefonu, tablet ya da bilgisayar yeterlidir. Bazı chat sitelerine giriş yapabilmek için shat siteleri üye olma şartı getirmektedir. Üyelik için ücret ödemesi ya da üyelik ücreti altında bir ödeme alınmamakta ve isim soyisim gibi basit bilgiler gerekmektedir. Üye olduktan sonra da siteye şifre ile giriş yapılabilmektedir. Üyelik ile giriş yapılan ya da üyelik gerektirmeden giriş yapılan ücretsiz chat odaları girişi için bir takma ad belirlemek gerkir. Chat odalarında bu takma ad ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. Kişi takma adı kendi belirleyebilir isterse kendi adını da kullanabilir. Herkesin takma adı farklı olup her takma addan bir tane vardır. Günümüzde akıllı telefonlar günün 24 saati yanımızda olduğu için ve her zaman internete bağlanabilme seçeneğimiz olduğu için sohbet sitelerinde her yerden ve her zaman sohbet edilebilmektedir. Yolculukta, bir cafede kahve içerken, restaurantta yemek yerken, tatilde plajda güneşlenirken zaman ve mekan sınırlaması olmadan sanal dünyada keyifli sohbetler yapılabilmektedir.

Ücretsiz Chat Sitelerinde Sohbet Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişinin evinden ya da işyerinden rahatça sohbet etme cazibesi bulunan sohbet siteleri ve chat sitelerinde sohbet ederken birkaç konuda dikkatli olmakta fayda vardır. Sanal dünyada kurulan arkadaşlıklarda gerçek hayattaki arkadaşlıklardan bir kat daha dikkatli olunmalıdır. Ücretsiz chat odaları ile yeni tanışılan ve arkadaş kişinin isteklerine dikkat edilmelidir. Karşı tarafın maddi ve parasal istekleri, borç para isteme gibi istekleri var ise bu istekler karşılıklı güveni sağlamadan kabul edilmemelidir. Karşılıklı tanışma ve güven sağlandıktan sonra bu istekler kişinin durumuna göre değerlendirilebilir. Chat sitelerine ve sohbet sitelerine çocukların girmesine izin verilmemelidir. Chat odaları sanal bir dünya olduğu için çocukların kandırılmasına ve tatsız olayların yaşanmasına sebep olabilecek olaylar olabilir. Bu sebeple kesin bir yaş sınırı olmamakla beraber 15 yaşından küçük olanlar chat sitelerine giriş yapmamalıdır. Chat odalarında sohbet ederken karşıdaki kişinin hakaret içen, küfür içerikli, saldırgan ve cinsellik içeren konuşmaları olduğu takdirde konuşma hemen sonlandırılmalıdır. Bu tarz sakıncalı konuşmaların yapılması sohbet sitelerinde yasaktır. Site yöneticisi bu konuşmaları tespit ettiği takdirde konuşmayı yapan kişi sohbet sitesinden çıkartılır. Konuşma kime karşı yapılıyırsa kişi site yöneticisinin tespit etmesine gerek kalmadan kişiyi şikayet edebilir. Sohbet sitelerinde bulunan engelleme özelliği ile görüşülmek ve sohbet edilmek istenmeyen kişileri engellem özelliği ile engelleme imkianı da vardır. Sonuçta chat siteleri ve sohbet siteleri sanal dünyada sohbet etmeyi seven her iki tarafı da koruyan özellikleri olan sitelerdir.

Popüler Ücretsiz Chat Odaları

Chat odalarında sohbet etmek isteyenler giriş yapacakları ücretsiz chat odaları üye sayılarına ne kadar üyeleri olduğuna dikkat edebilirler. Chat odalarının aktif üyesi yani sohbet eden üyesi ne kadar çok ise chat sitesinin popülerliği ve güvenirliliği o kadar fazladır. Aktif ve sohbet eden üye sayısı fazla olan sohbet sitelerinde ortak zevkleri ve ortak hobileri olan kişiler ile sohbet etme ihtimali daha fazladır. Sohbet odalarında sohbet eden kişiler birden fazla chat sitesine giriş yapıp sohbet edebilir. Böylece dha farklı ve daha çok arkadaş ile sohbet edebilme fırsatını yakalar. Sohbet sitelerine giriş yapıp arkadaş bulmak isteyen kişiler çevresinde chat odalarında sohbet eden arkadaşlarının girdikleri siteleri tercih edebilirler ya da internetten arama yaparak bulabilirler.

Ücretsiz Chat Odalarında Konuşmalar Kaydedilir mi?

Chat odalarında kurulan yeni arkadaşlarla yapılan yazılı ve görüntülü görüşmeler, konuşmalar hiçbir şekilde kayıt olmaz. Yapılan görüşmeler ve konuşmalar sadece bu görüşmeleri yapan kişiler arasında kalmalıdır ve öyle olmaktadır. Chat siteleri böyle bir şeyi yapmaları kanunen yasaktır ve bunu yapmaları suçtur. Chat sitelerine ilk giriş aşamasında bu tarz eylemlerin olamayacağına dair bir bilgilendirme yazısı da bulunmaktadır. Profesyonel olarak bu işi yapan ciddi ücretsiz chat odaları bu kurala dikkat eden ve güvenliğe dikkat eden sitelerdir. Chat sitelerinde sohbet ederken konuşmalarının kaydedildiğinden şüphelenen kişiler bu şüphelerini sohbet site yöneticisine bildirmelidir.

Kategorileri: Site Haritası | Site Haritası Liste İslami Sohbet - Bedava Sohbet - Zurna Sohbet - Kelebek Sohbet - Cinsel Sohbet - Mobil Sohbet - Canlı Sohbet - Ankara Chat Odaları - Ankara Chat Siteleri - Ankara Sohbet Siteleri - Canlı Chat Odaları - Canlı Chat Siteleri - Canlı Sohbet Siteleri - Chat Odaları - Chat Odası - Chat Siteleri - Dini Chat Siteleri - Dini Sohbet Odaları - Dini Sohbet Siteleri - İslami Sohbet Odaları - istanbul sohbet siteleri - izmir chat siteleri - Kaliteli Chat Odaları - Kaliteli Chat Siteleri - Kaliteli Sohbet Odaları - Mobil Sohbet Odaları - Sohbet Siteleri - TR Sohbet Odaları - Ücretsiz Chat Odaları - Üyeliksiz Chat Odaları - Üyeliksiz Chat Siteleri - Üyeliksiz Sohbet Odaları